Bizi Tanıyın

ÖNCE RUHUNU DEĞİŞTİRKİ BEDENİN SANA AYAK UYDURSUN!!!
Komşun için,kaynanan görümcen için,senin gibi çoluklu çocuklu ama incecik kalabilen hemcinslerin için değil kendin için!!
Eşin içinde değil unutma sadece kendin için bugün kendinle yüzleş…
Inanarak bu yola çıktığında ve bu güzelliği yaşamaya başladığında bu kez ruhun değışecek…Bi kere kendine özgüvenin gülücüklerine ve hatta adımlarına bile yansıyacak…seni görenler gıbteyle ve merakla bakacaklar icten icten keyifleneceksin..
Burnunun dibinde belkide sana yıllarca kayıtsız kalan adam müdehalelere başlayacak dikkatini çekeceksin Herkes itiraf etsin,kıskanılmak her daim ruhumuzu okşamıştır hanımlar!
Evet yol biraz engebeli,biraz zahmetli ee birazda çileli…Çelme takmaya çalışan ilk yakınlarınız olacak bunu unutmayın,yapamazsın,olamaz, bu yağlar sana girmiş çıkmaz alan almış başından savmış,can boğazdan gelir,ölmeyecekmisin yaza yaparsın kışa çıkarsın sın sın sın…..
Asla modunuz düşmeyecek aksine tüm bunlar sizi kamçılayacak!Biz kadınlar bişeyi kafaya takarsak o iş bitmiştir yeterki isteyelim öyle deilmi?
Sizin farkettiğiniz değişimi ufaktan herkes farketsin isteyeceksiniz bazen kendinizi tutamayıp sormaya kalksanız red alacaksınız,asla pes etmeyeceksiniz!!
Unutmayın bugün konuşanlar yarın size bunu nasıl başardığınızı soracaklar ve keyifle anlatacaksınız O belkide gözlerinizin içine hayat gailesiyle bakmaz olan eşinizin sıkça bakışlarını üzerinizde yakalayacaksınız Size çile olan alışveriş artık zevkli hale gelecek vee artık bulduğunuzu değil sevdiğinizi giyeceksiniz bir tarzınız olacak!
Özgüven akacak heryanınızdan,öyleki bu yürüýüşünüze,kahkanıza ve hatta hayata bakış açınıza bile yansıyacak!
Daha az düşünür daha fazla yaşar hâle geleceksiniz,daha aktif olacaksınız,saçlara gelişigüzel takılan lâstik tokalar çıkacak darmaduman haller yerini daha sekilli daha bakımlı özenle bakılan saçlara bırakacak,e tabiii tercihe göre biraz makyajda olacak!
Cocuklarınıza bakıp yanında annelerinden çok ablaları arkadaşları gibi durduğunuzu izlemek size inanılmaz keyif verecek hele hele bunu biri dillendirdiğinde taçlanacaksınız!
Kimsenin yaşam sartları yıldızlı değil tüm bunlar parayla olur diyenlerinizde olabilir kısmen evet ama külliyen hayır hanımlar…Bir kadının psikolojisi düzgünse,tüm çökertmelere göğüs gerip arkasına atabilmişse,ve kendiyle mutluysa takdir ediliyor sevdikleri tarafından beğeni alıyorsa inanın bana o ışıkla etrafını aydınlatacaktır…Sizin ona verdiğiniz biri bin edecektir!Çocuklarına bile daha verimli hâle gelecektir unutmayın!
Ve sevgili yoldaşım,birilerinin seni farketmesini beklemeyeceksin,yakınmayı,bahaneleri sebepleri sonuçları elinin tersiyle iteceksin!Dokunuşunla bir evi herşeyiyle var eden sen,önce kendine dokunacaksın!Artık kendin için bişeyler yapma vakti,gözlerindeki ışığı parlatma vakti,ve o ısıkla etrafını aydınlatma vakti….
Bugün kendin için bisey yap,kendine bi dön bak!Seni mutlu eden hiçbirşeyden vazgecme ve etrafındakilerin değişmesini bekleme,SEN DEĞİŞ!!
Size bi sır vereyimmi?Bugün bunları yaşayacagımı bilseydim ac gezerdim…

Esra AKGÜL